Rajoni

Prangoset prifti në Greqi, denoncuesja: Më përdhunoi kur isha 13 vjeç


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:46 - 24/06/21 |
Opi Nion

Një prift është arrestuar për abuzim seksual me të mitur ditën e sotme në Agrinios të Greqisë.

Sipas mediave fqinje, prifti 49-vjeçar nga zona e Agrinio u denoncua në polici dje nga dy motra.

Bëhet me dije se të dy motrat shkuan në Drejtorinë e Policisë dhe rrëfyen se prifti ka përdhunuar 27-vjeçaren në vitin 2007, kur ajo ishte 13 vjeç, ndërsa motra e saj raportoi se ajo gjithashtu ishte ngacmuar seksualisht nga prifti.

Pas