Kryesore

Posti i kryetarit, deputetët e rinj të opozitës përfundojnë në Prokurori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:55 - 15/10/19 |
el ida

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari ka reguar sërish lidhur me konfliktin me deputetët demokratë për postin e kryetarit të grupit parlamentar demokrat. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, Hajdari akuzoi Korab Litën se përveç një protagonizmi të shëmtuar mediatik, ai dhe gangsterët e tij, kanë ushtruar presion ndaj deputetëve, duke përmendur emrin e Fatjona Dhimitrit.

Ndërsa publikon edhe letrën dërguar kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, Hajdari shton se pamjet filmike të disponuara nga zyrat e Kuvendit do t’i çohen Prokurorisë.

Postimi i plotë i Hajdarit:

Kujtojmë se një ditë më parë, një grup deputetësh të opozitës parlamentare dorëzuan në Kuvend një shkresë për emërimin si kryetar të grupit parlamentar demokrat të Korab Litës.

Pas deklaratave të njëpasnjëshme që konfirmonin dhe mohonin zgjedhjen e kryetarit të ri, deputetja Hajdari tha se ajo vazhdon të jetë në krye të grupit parlamentar pasi sipas saj “shkarkimi nuk varet nga dëshira e disa personave” dhe se ky vendim duhet të kalojë në procesin e votimit.

Nga ana tjetër Lita ka dhënë ditën e sotme një konferencë për shtyp ku tha se Hajdari e kishte pranuar më parë tërheqjen nga posti që mbante./Opinion.al

Pas