InstaBIZ

Politikanët dhe artistët kujtojnë shkollën përmes fotove


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:27 - 17/09/15 |
root

Çdo fillim viti shkollor merr një vëmendje të veçantë nga mediat dhe i tillë ishte edhe këtë vit. Në momente të tilla të gjithë bëhemi sadopak nostalgjikë, për shkollën, miqtë dhe mësuesit tanë. Të tillë janë bërë edhe personazhet publike shqiptare, në këtë fillim viti duke postuar foto nga fëmijëria. Ja disa prej tyre:

Edi Rama

Në ditën e parë të shkollës ka qarkulluar një foto e kryeministrit, Edi Rama ku ai dukej shumë shembullor me përparëse të zezë dhe jakë të bardhë. Në këtë ditë të rëndësishme ai shoqërohej nëna e tij e Aneta.

rama

 

RAMA TAKIM ME VETERANET - Kryetari i PS Edi Rama dhe nena e tij Aneta, para nje takimi me veterane te luftes Nacional Clirimtare, me rastin e 29 Nentorit, dites se clirimit te Shqiperise.

Monika Lubonja

Kjo bukuroshe që shikoni në foto është aktorja sharmante, Monika Lubonja. Ka qenë vet ajo që në fillimin e vitit të ri shkollor ka postuar këtë foto në rrjetet sociale. Monika shfaqet në bankë, duke ngjyer penën me bojë, ku me siguri ka qënë duke bërë ndonjë diktim.

monika12036848_523749841115007_7215525839636488504_n

 

Julian Deda

Nuk është fare e vështirë ta dallosh se cili personazh shfaqet në këtë foto, ai është thjesht Julian Deda. Aktori i njohur i humorit është fotografuar në klasë të dytë dhe kjo foto që ka postuar në rrjetet sociale, asokohe ka qenë në tabelën e nderit.

12042045_10207168220341816_371925366_n11873424_10205000382432172_1120521779863454002_n

Aurela Gaçe

Nuk e mohon kurrë origjinën nga fshati, madje duket se shpeshherë e merr malli për vendlindjen e saj, Llakatundin. Kjo foto është bërë në vitin 1990-1994 në katër vitet e gjimnazit, që për këngëtaren Aurel Gaçe kanë qenë shumë të bukura. Ne kemi vetëm një pyetje ku i gjente vallë Aurela kapelet asokohe?!

11224100_10153527766174034_1272950806822014920_n11907124_10153490765459034_3715780920304187638_n

Alesio Alia

Modeli i njohur shqiptar, Alesio Alia është bërë nostaligjik dhe ka postuar edhe ai foto kur ka qenë në klasë të parë. Djali nga Tropoja, dukej që në moshë të vogël se do të bëhej shumë i gjatë, ama ai shalli i pionerit mbi pulovër i shkon shumë…

11997431_10207168220141811_1659920138_n11261714_10206587261991359_2725537119896108727_n

Ermal Mamaqi

Kush e gjen se ku ndodhet Ermali në këtë foto, do të ketë një super shpërblim?! Aktori i humorit është bërë nostalgjik dhe ka postuar një foto nga 8 vjeçarja dhe pikërisht nga klasa e gjashtë.

  • Shënim : Që mos t’iu mbetet mendja Ermal Mamaqi është djali në bankën e tretë, rreshti i mesit, majtas

12011126_1234649719893891_1352748252920785453_n1524655_955464747812391_823205838911140312_n

 

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas