Aktualitet

“Politika e vjetër në formë malesh me plehra”, Rama i përgjigjet Bashës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:40 - 22/10/20 |
el ida

Kryeministri Rama ka reaguar pas deklaratës së kryetarit të PD Basha, që kërkoi nga SPAK hetim për çështjen e inceneratorëve dhe konçesioneve.

“Po Lulzim ka qenë PD dhe e tërë politika e vjetër e mbledhur në formë malesh me plehra në mes të Tiranës, Elbasanit,Fierit e kudo, ku falë impianteve moderne që do të vazhdojmë të ndërtojmë, do mund të mblidhen njerëzit e të gjitha moshave për parqet e për aktivitete gjithfarë”, shkroi Rama në një postim në Tuiter.

LEXO EDHE – Inceneratorët/ Basha-kreut të SPAK: Çfarë të pengon të nisësh hetimet

Më herët Basha tha se edhe në buxhetin e ri të qeverisë, 120 milionë euro do të shkojnë për koncesione, nga të cilat 20 milionë për inceneratorët./Opinion.al

 

Pas