Kronikë

Policia spanjolle asgjëson 2000 rrënjë kanabis, në pranga 2 shqiptarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:39 - 19/08/21 |
Opi Nion

Dy shqiptarë janë arrestuar në Spanjë pasi gjatë kontrollit nga autoritetet policore janë gjendur dhe asgjësuan mbi 2 mijë rrënjë kanabis në një luginë në La Noguera.

Bëhet me dije se shqiptarët akuzohen se ishin përgjegjësit për plantacionin dhe infrastrukturën që ishte ngritur me qëllim kultivimin e bimës narkotike.

Ata kishin ndërtuar një kamp ku qëndronin, por qetësinë ua prishi policia. Të arrestuarit me origjinë shqiptare janë 24 dhe 33 vjeç.

Në komunikimin zyrtat policia është shprehur se organizata e vogël e kultivimit të kanabisit u çmontua./Opinion.al

Pas