Aktualitet

Policia rrethon Parlamentin, ata që duan të kalojnë iu merret karta e ID


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:31 - 05/03/19 |
b.f

Qendra e Tiranës është zgjuar nën masa të forta sigurie, ndërsa opozita proteston.  Policia ka bllokuar hyrjen e Pedonales që në orët e para të mëngjesit

Sipas Partisë Demokratike, policia u merr kartat e identitetit qytetarëve që kërkojnë të kalojnë ne këtë rrugë.

Qytetarë nga Lezha, Vlora, Berati, Fieri dhe Shkodra janë nisur drejt Tiranës për këtë protestë që do të zhvillohet përpara Parlamentit.

Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha dje në mbrëmje se protestat do të vazhdojnë dhe i bëri thirrje qytetarëve që të bëhen bashkë në këtë “betejë që na bashkon”./Opinion.al

 

 

Pas