Aktualitet

Policia kontroll në burgun e Peqinit, ja çfarë u gjetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:21 - 20/02/22 |
Opi Nion

Rreth orës 23:30, drejtoria e Përgjithshme e burgjeve ka organizuar kontrolle në burgun e Peqinit, pasi kishte sinjalizime se të dënuarit posedonin sende të ndaluara.

Mësohet se pas kontrollit të ushtruar, të burgosurve iu janë gjetur dhe sekuestruar, telefona celularë, karikues dhe kaçavida.

Drejtoria e Përgjithshme e burgjeve ka organizuar një operacion të shpejtë dje duke filluar nga ora 23.30 në IEVP Peqin, pas sinjalizimeve se disa të dënuar posedonin sende të ndaluara. Dy grupe të Forcave Operacionale, gjatë kontrollit kanë konstatuar: Tre telefon celularë, tre karikues si dhe pesë kaçavida. Materialet i kaluan SHKBB për hetime të tjera”,-thuhet në njoftim./Opinion.al

Pas