Aktualitet

Policia e Shtetit: Nuk i kemi hedhur ne sendet e kundëraligjshme në PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:42 - 08/01/22 |
Opi Nion

Pas tensioneve dhe përplasjeve në selinë e PD-së, Policia e Shtetit ka deklaruar se nga strukturat e saj nuk është hedhur asnjë send i kundërligjshëm kundër protestuesve.

Policia thekson se është tërësisht e angazhuar për të garantuar rendin e sigurinë dhe u bën thirrje qytetarëve që të distancohen nga çdo akt dhune

 ‘Sqarojmë opinionin publik se asnjë nga strukturat e Policisë së Shtetit të angazhuara për garantimin e rendit dhe sigurisë nuk është përfshirë në asnjë veprim dhe nuk ka hedhur asnjë send të kundërligjshëm në selinë e Partisë Demokratike, gjatë protestës që është duke u zhvilluar.

Policia e Shtetit është tërësisht e angazhuar për të garantuar rendin e sigurinë dhe u bën thirrje qytetarëve që të distancohen nga çdo akt dhune apo prishje e rendit dhe sigurisë, pasi do të përballen me forcën e ligjit’, njofton policia.

Pas