Kronikë

Policia aksion në Vlorë, arrestohen disa persona për llogari të Krimeve të Rënda


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:00 - 19/01/22 |
Opi Nion

Policia ka ndërmarrë mëngjesin e sotëm një aksion të gjerë për llogari të krimeve të rënda.

Sipas A2, nga të dhënat paraprake mësohet se janë arrestuar 5 persona gjatë orëve të para të mëngjesit në banesat e tyre.

Ata janë ndaluar nën akuzën e grupit të strukturuar kriminal dhe trafikut të klandestinëve. Mësohet se ata janë shoqëruar nga Vlora për në Tiranë.

Po sipas A2 të ndaluarit janë Paulin Koci, Petrit Pashaj, Dushan Spahiu, Fatjon Belaj, Qazim Ismaili, për trafikim klandestinësh.

Pas