Aktualitet

Pogradec/ Banesa përfshihet nga flakëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:37 - 18/09/22 |
Opi Nion

Një banesë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në fshatin Slabinjë të Pogradecit.

Sipas policisë, zjarri ka rënë në banesat e shtetasve A. S. dhe djalit të tij M. S.

Mësohet se si pasojë e flakëve nuk ka dëme në njerëz, por vetëm dëme materiale.

“Më datë 18.09.2022, rreth orës 17:20, në fshatin Slabinjë, njësia administrative Proptisht, ka rënë zjarr në banesat e shtetasve A. S. dhe djalit të tij M. S. Nga të dhënat e para rezulton se nuk ka dëme në njerëz, por vetëm dëme material”, njofton policia.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit./Opinion.al

Pas