Kryesore

Po votohet shkarkimi i Bashës/Berisha:Ky Kuvend sjell PD në themelet e saj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:31 - 11/12/21 |
Opi Nion

Pasi u votuan ndryshimet, Statusi i Ri i Partisë Demokratike, Komisioni i Rithemelimit dhe po votohet shkarkimi i kreut aktual të PD, Lulzim Basha, Sali Berisha po mban fjalën e tij në Kuvendin e 11 dhjetorit.

Sali Berisha u shpreh se kuvendi i kësaj të shtune sjell PD në themelet e saj.

Ky Kuvend monument i lirisë së shqiptarëve, monument i rithemelimit të PD. Ta shndërrojmë PD-në në partinë e idealeve tuaja, të vlerave konservatore, interesin kombëtar, integrimeve euroatlantike, por mbi të gjitha në partinë e anëtarit, në forcën politike që nesër në pushtet do të ketë në epiqendër qytetarin shqiptar, hallet dhe interesat e tij; në forcën politike që nesër në pushtet do të vendosë vlerat më të mëdha në shoqëri, dinjitetin njerëzor, familjen shqiptare, ekonominë e tregut, pronën.

Ky tubim i jashtëzakonshëm, ky Kuvend i pashembullt në histori. Ky Kuvend sjell PD në themelet e saj, si forcë politike të interesit kombëtar që sot vuan më shumë se kurdoherë tjetër, që nga diktatura. Sot përulem në mirënjohje të pakufishme ndaj studentëve liberatorë të dhjetorit ’90”,-tha Berisha.

Pas