Kryesore

Po vijnë reshjet e shiut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:48 - 21/10/18 |
b.f

Gjatë ditës së sotme, zonat malore të vendit do të përfshihen nga reshje shiu, për t’u shpërndarë më pas në të gjithë territorin kryesisht mëngjesin e së hënës.

Ndërkohë, pritet edhe rënie temperaturash me të paktën 6 gradë, tipike të vjeshtës.

Sipas Metoalb, “E diela shton vranesirat ne pjesen me te madhe te vendit si dhe shirat ne zonat malore. Fillim-java sjell shira thuajse ne gjithë vendin; me te konsiderueshme ne Jug. 

Temp. ulen mesditen e se dieles por renie me te ndjeshme sjell e hena – e marta duke ulur maksimumin nga 28 gradeC te shtunen ne 21 – 22 gradeC ne fillim te javes tjeter”.

 

Pas