Aktualitet

Po transportonte me ‘Porche’ emigrantë të paligjshëm,arrestohet 36-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:19 - 17/07/21 |
Opi Nion

Një 36-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Çorodovë, Berat, pasi u kap nga forcat e policisë duke transportuar 7 emigrantë të paligjshëm me një mjet luksoz tip ‘Porche’.

Sipas informacioneve, 36-vjeçari është identifikuar si Devis Xhaholli banues në Tiranë. Xhaholli po i transportonte emigrantët nga vendet e treta, kundrejt pagesës.

“U kap duke transportuar 7 emigrantë të paligjshëm, vihet në pranga 1 shtetas.

Strukturat për Hetimin e Krimeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, goditën një rast të aktivitetit kriminal të dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, si rezultat u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit D.Xh., 36 vjeç, (i dënuar më parë), banues në Tiranë

Shërbimet e policisë kanë kapur në fshatin Orizaj, Çorovodë, shtetasin D. Xh., duke transportuar me mjetin tip “Porche”, kundrejt pagesës, 7 emigrantë të paligjshëm, nga vendet e treta”, njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejsheme.

Pas