Politikë

“Po rrëmbejnë Republikën”, Vasili pubikon video-mesazhin me shkeljet e KED


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:11 - 14/11/19 |
Al Do

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka deklaruar se “mafia në pushtet kërkon të rrëmbejë Republikën”.

Nëpërmjet një video-mesazhi në Facebook Vasili rendit disa nga arsyet se sipas tij shpresa e shqiptarëve për një drejtësi të pahapur ka rënë.

Dërgimi i dy listave me kandidatë te presidenti, botimi i listës së kandidatëve në Fletoren Zyrtare, shkelja e afateve të shqyrtimit të kandidaturave nga KED janë disa nga argumentet që publikohen se Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka shkelur ligjin.

“Te gjithë ne këmbë ne mbrojtje te Kushtetutës dhe familjes”, mbyll mesazhin e tij Vasili. /Opinion.al

Pas