Aktualitet

Po ndërtohet nga Turqia, foto brenda spitalit të ri të Fierit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:04 - 16/03/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga spitali i Fierit, për të cilën kanë filluar punimet para 50 ditëve nga qeveria turke.

Ndërtimi i këtij spitali shtrihet në një hapësirë prej 50 000 m2, nga e cila 13.000 m2 i dedikohet godinës që do të jetë me 1 dhe 2 kate.

Presidenti turk Erdogan i ka premtuar Ramës se punimet për spitalin do të përfundojnë brenda tre muajve.

161306164_10158624616636523_1070931586550136884_o 161337978_10158624616716523_4488271875986264450_o 161351397_10158624616616523_2365308079013091088_o 161377811_10158624657426523_3561179797582975235_n 161398242_10158624616661523_8521761320619895490_o 161429244_10158624616726523_6282458019146651743_o 161457233_10158624616731523_4220992318546414146_o 161536547_10158624657261523_5846456058644001676_n 161660250_10158624657281523_971440624699048700_n 161675550_10158624657186523_4638925768548118_n 161709258_10158624616681523_6893662127598913591_o 161854347_10158624616706523_6182761773733181558_o 161867900_10158624616761523_2479908227211649491_o 162033096_10158624657196523_5762566955181829635_n 162045421_10158624616626523_5599607866108754966_n 162227472_10158624616606523_4347013654621442739_o 1614840545_PagatShqiperinjerez770x433
<
>

Pas