Bota

“Po na provokojnë”,  avionët turq fluturojnë mbi ishullin grekBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:33 - 26/07/22 |
Opi Nion

Dy avionë luftarakë turq F-16  fluturuan rreth 5790 metra mbi ishullin grek të Anthropoagoi, në jugperëndim të Samos.

Identifikimi i dy avionëve luftarakë u bë nga autoritetet greke të vëzhgimit sipas rregullave dhe praktikave standard ndërkombëtare.

Mediat greke raportojnë se avionët turq kanë hyrë në Athinë gjatë ditës së sotme pa paraqitur një plan fluturimi duke shkelur në këtë mënyrë hapësirën ajërore kombëtare.

Pas