Aktualitet

Plazhet më 1 Qershor vetëm për hotelet, Rama shpjegon planin e ri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:39 - 24/05/20 |
Opi Nion

“Plazhet do të hapen vetëm për hotelet më 1 Qershor, ndërsa pas 10 qershorit për të gjithë”. Kështu u shpreh Kryeministri Rama lidhur me vendimin e qeverisë për të celur sezonin turistik këtë verë.

“Kam marr të shara me libër shtëpie nga plazhistë në Dhërmi që i kishte përzënë policia e shtetit. Nuk kam ndër mend të bëj të mirin për t’i hapur rrugë të keqes. Askush në Europë nuk I ka hapur plazhet. Këtë javë ne mbyllim edhe sistemin e administrimit të plazheve. Parimin e rërës së xanun do ta ndëshkojmë. Ne do t’i hapim plazhet nga 1 Qershori vetëm për hotelet dhe pas 10 Qershorit për të gjithë”, tha Rama./Opinion.al

Pas