Aktualitet

Planifikuan vrasje/ Kush u arrestua ,mes tyre një grua, pamje të operacionit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:54 - 08/12/21 |
Opi Nion

Kanë dalë emrat e dy personave që kishin planifikuar një vrasje në Tiranë pas prishjes së pazareve të drogës.

Nga hetimet paraprake dhe informacionet e grumbulluara rezulton se shtetasit Hektor Ndoka dhe Edmir Vlashi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kishin planifikuar të kryenin një vrasje në qytetin e Tiranës, për shkak të konflikteve të mëparshme në lidhje me prishjen e pazareve të drogës, jashtë shtetit. Këta persona rezultojnë të jenë emra të njohur për policinë me rrezikshmëri të lartë kriminale dhe janë shpallur në kërkim.

Ndërkohë të arrestuar në kuadër të operacionit “Mataro”, janë Nikoll Marku dhe shtetasja Marie Marku. Autoritetet bëjnë me dije se të arrestuarit kishin vënë në dispozicion shtëpinë dhe restorantin e familjes si bazë për armatimet.

Ndërsa shtetasi Mark Lamkja, dhëndri i shtetasit Nikoll Marku, është arrestuar pasi është kapur me armë zjarri pistoletë, gjatë operacionit, në përpjekje për të fshehur provat që u gjetën gjatë kontrollit të Policisë.

Policia e Shtetit ka publikuar pamjet e operacionit si dhe ka bërë me dije se janë sekuestruar mina me telekomandë, snajper dhe mbi 88 mijë €./Opinion.al

Pas