Kryesore

Plani i Pastrimit Kombëtar, Rama: Na ishte mësuar syri me pisllëkun…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:32 - 10/01/22 |
Opi Nion

Pasditen e sotme kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga aksioni i pastrimit në disa qytete të ndryshme të vendit.

Kreu i qeverisë thotë se po bëhet i mundur pastrimi i hapësirave që ishin kthyer në vendndodhje mbetjesh.

“Vazhdojmë pa u ndalur me Planin e Pastrimit Kombëtar, sepse nuk është një aksion, por një nismë që do t’i shkojmë deri në fund Faleminderit atyre që po i bashkohen çdo ditë e më shumë të pastruarit të hapësirave që ishin kthyer në vendndodhje të turpshme mbetjesh, por edhe rrugët që shkelim përditë e ku duket sikur syri është mësuar me pisllëkun *momente pastrimi në Dibër, Durrës, Gjirokastër, Mat, Bulqizë, Burrel, Sarandë, Shkodër, Maliq dhe Kukës”, shkruan Rama./ Opinion.al

Pas