Aktualitet

Plagosja në Kavajë, PS: Zgjedhjet duhet te jenë festë, nuk është politike


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:06 - 19/04/21 |
Opi Nion

Ka ardhur dhe reagimi i parë nga radhët e Partisë Socialiste.

Nëpërmjet një statusi në llogarinë  e tij në “Facebook”, kandidati për deuputet për qarkun e Tiranës, Etjen Xhafaj është shprehur se ngjarje si kjo e sotmja nuk përfaqësojnë kulturën dhe qytetarinë, teksa e ka dënuar veprimin dhe i uron 27-vjeçarit të plagosur shërim sa më të shpejt.

“Ngjarje si kjo e sotmja nuk përfaqësojnë kulturën dhe qytetarinë e Kavajës. Jam i bindur se ngjarja nuk ka lidhje me politikën dhe ne që garojme për zgjedhjet e 25 Prillit duhet të jemi të parët që jo vetëm ta denojmë aktin e sotëm, por edhe mos ta politizojmë këtë ngjarje.

Zgjedhjet duhet te jenë festë dhe kështu do të jenë në Kavajë e gjithë Shqipërinë. Autoritetet duhet të veprojnë me shpejtësi dhe autorët duhet të vendosen një orë e më parë para drejtësisë.

Shërim sa më të shpejtë për djalin e përfshirë në ngjarje!”– shkruan Xhafaj.

Nërkohë që personi që shihni në foto ësht 27-vjeçari i plagosur Bledar Okshtuni/Opinion.al

Pas