Aktualitet

Plagosja me armë në Fier, identifikohet autoriBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:48 - 13/01/23 |
Opi Nion

Policia e Fieri ka dhënë informacion zyrtar për plagosjen me armë zjarri të ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Fier. Shkak i ngjarjes ka qenë një konflikt i çastit.

Mësohet se i plagosur ka mbetur Dashamir Muça, 50 vjeç. Ai ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Ndërsa autor i dyshuar i ngjarje është, Altin Nika 52 vjeç. Policia ka ngritur pika kontrolli dhe po punon për kapjen e tij.

“Plagosi me armë zjarri një shtetas, pas një konflikti të çastit, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar. Shërbimet e Policisë kanë ngritur pika të shumta kontrolli, në të gjithë territorin e qarkut, me qëllim kapjen e tij. Rreth orës 13:15, në lagjen “11 janari”, dyshohet se pas një konflikti të çastit, shtetasi A. N., 52 vjeç, ka plagosur me armë zjarri, shtetasin D. M., 50 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Vijon puna intensive për kapjen e shtetasit A. N. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje”-njofton policia.

Pas