Rajoni

Plagosja e dy serbëve, policia e Kosovës heq barrikadënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:43 - 07/01/23 |
Opi Nion

Serbët bllokuan rrugën që të çon në Shtërpcë, pas të shtënave me armë zjarri që u regjistruan mbrëmjen e djeshme.

Policia e Kosovës ndërhyri dhe pas komunikimit edhe me përfaqësues të serbëve, hoqi barrikadën e ngritur.

Kujtojmë se dy persona, një prej të cilëve i mitur kanë mbetur të plagosur në Drajkovc të Shtërpcës, Kosovë, pasi u qëlluan me armë nga një makinë në lëvizje.

Sipas Policisë së Kosovës, dy serbët kanë qenë duke ecur në zonën e Shtërpcës teksa nga një makinë që po qarkullonte në drejtim të Ferizajt është qëlluar me armë zjarri.

Motivet e ngjarjes janë ende të paqarta, ndërkohë që autori u largua me shpejtësi nga vendngjarja, ndërsa u arrestua disa orë më pas.

Pas