Kronikë

Plagosja e 3-fishtë në Rrogozhinë, shpallet në kërkim autori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:20 - 09/03/21 |
Opi Nion

Policia e Kavajës ka shpallur në kërkim autorin e plagosjes së tre-fishtë në Rrogozhinë. Sipas informacioneve mësohet se janë arrestuar edhe tre personat e lënduar.

Është shpallur në kërkim nga uniformat blu Albi Juba, e ndërsa janë arrestuar edhe 3 të lënduarit, dy vëllezërit Jurgen dhe Ervin Juba si dhe Klajdi Lluca. Ndaj të arrestuarve rëndon akuza për “tentativë vrasjeje”.

Konflikti mes 4 personave ka nisur ditën e djeshme për motive banale çka çoi deri në përdorimin e armës së zjarrit dhe të sendeve të forta./Opinion.al

Pas