Aktualitet

Plagosi të dashurën se nuk pranoi ndarjen,gjykata jep vendimin për të riun


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:47 - 28/09/21 |
Opi Nion

Fadil Likaj, 30-vjeçari, autor i plagosjes së të dashurës së tij 20-vjeçare në Vlorë ka dalë sot para gjykatës.

Mësohet se ndaj të riut trupi gjykues ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg”.

Tre ditë më parë, 30-vjeçari Likaj nga Shkodra nxori armën dhe plagosi studenten 20-vjeçare nga Berati pasi nuk pranonte ndarjen nga e reja.

30-vjeçari akuzohet për “vrasje e mbetur në tentativë ndaj dy ose më shumë personave”  dhe “mbajtje pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”.

Pas një sherri me 20-vjeçaren, Fadil Likaj e ka tërhequr atë zvarrë nga lokali dhe e ka nxjerrë jashtë ku e ka qëlluar me armë zjarri në këmbë, fatmirësisht e reja është jashtë rreziku për jetën. Pas ngjarjes atij i ka rënë edhe një granatë në lokal por që fatmirësisht nuk ka shpërthyer, ndërsa granata e dytë iu gjet nga policia në çantën që mbante me vete.

Pas