Kronikë

Plagosi me thikë 51-vjeçarin, arrestohet autori dhe 7 të tjerë në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:13 - 24/10/20 |
Opi Nion

Një 52-vjeçar është arrestuar pasi ka plagosur me thikë një bashkëmoshatar gjatë ditës së djeshme në kryeqytet. Ngjarja ndodhi në rrugën Myslym Keta për motive të dobëta.

Policia e Tiranës njofton se në 24 orët e fundit janë arrestuar edhe 7 shtetas të tjerë. Një 20-vjeçare është vënë në pranga pasi kishte thyer masën e sigurisë “arrest shtëpie”.

Po ashtu u arrestuan në flagrancë shtetasi, D.M., 30 vjeç, pasi në rrugën “Abdi Toptani” ka goditur punonjësin e një firme security, si dhe shtetasi O.H., 32 vjeç, i cili ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes.

Gjithashtu, 29 vjeçari A.Ll., u arrestua pasi ka përndjekur në mënyrë të vazhdueshme, ish të dashurën dhe një 64-vjeçar, banues në Kavajë, i dënuar me 30 ditë burg, për veprën penale “Ndërtim pa leje”.

Po në 24 orët e fundit, Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve G.K., 28 vjeç, pasi ditën e djeshme, në rrugën e “Prushit”, ka aksidentuar 31-vjeçarin I.D, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Ndërsa 55-vjeçar dhe një 38-vjeçar janë vënë në pranga duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur./ Opinion.al

Pas