InstaBIZ

Pjesë e Victoria’s Secret, modelja transgjinore reagon pas kritikave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:20 - 13/08/19 |
el ida

Së fundmi, marka e njohur Victoria’s Secret ka bërë për herë të parë pjesë të sajën një modele transgjinore, Valentina Sampaio, lajm që bëri bujë të madhe në media dhe rrjete sociale.

Ky veprim ka sjellë reagimin dhe kritikat e shumë fansave të kompanisë, përfshirë dhe dorëheqjen e drejtorit të marketingut.

Pas të gjithë zhurmës së krijuar ka reaguar dhe modelja, e cila ka folur për herë të parë, duke e quajtur pranimin e saj në Victoria’s Secret një moment të rëndësishëm për komunitetin e saj.

“Kjo përfaqëson një fitore për shoqërinë, jo vetëm për komunitetin e transgjinorëve, por për të gjithë ata që janë ende të papërfaqësuar në fushën e modës. Po jetojmë një moment të veçantë, një evolucion dhe e gjithë kjo është shumë pozitive. Markat më në fund po kuptojnë rëndësinë e diversitetit. Ky është një moment shumë i rëndësishëm jo vetëm për mua, po për komunitetin tim dhe më tej.”- ka rrëfyer ajo për “Elle”.

Pas pranimit të Valentinas në Victoria’s Secret, shumë kompani të tjera janë frymëzuar duke bërë imazhe në fushata reklamash e firmash globale modele transgjinore./Opinion.al

Pas