Kronikë

Pistoletë dhe kokainë në makinë, 2 të arrestuar në LezhëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:35 - 18/02/22 |
Opi Nion

Dy persona janë arrestuar nga policia e Lezhës ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim në kuadër të një operacioni të koduar “Lumthi”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje.

Mësohet se kanë rënë në pranga Bledar Gjeta, dhe Agustin Lika, ndërsa është shpallur në kërkim nga autoritetet Elidjon Gjoka, 33 vjeç.

Policia njofton se në mjetin e Gjetës u gjet një armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë ndërsa ky i fundit ka përfituar nga errësira duke u larguar, por dy të tjerët u arrestuan.

“Shërbimet e Policisë kanë lokalizuar dhe ndaluar mjetin e dyshuar tip “Audi” me drejtues shtetasin E. Gj., ku gjatë kontrollit kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë, municion luftarak dhe lëndë të dyshuar narkotike e dyshuar kokainë. Në vijim të veprimeve u arrestuan në flagrancë shtetasit B. Gj. dhe A. L., si dhe u shpall në kërkim drejtuesi i mjetit, shtetasi E. Gj., i cili duke përfituar nga errësira ka mundur të largohet”, njofton policia.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” për shtetasin E. Gj. dhe për veprën penale “Përkrahja e autorit të krimit” për shtetasit B. Gj. dhe A. L./Opinion.al

 

Pas