Aktualitet

Pezullohet puna në Kapshticë, autoritetet japin njoftimin e rëndësishëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:40 - 09/09/20 |
Opi Nion

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë ka njoftuar qytetarët që janë të interesuar të kalojnë në drejtim të shtetit grek, se aktualisht kuota prej 300 shtetas është plotësuar dhe nga ana e policisë greke është pezulluar puna e nuk do të lejohet kalimi i personave të tjerë për ditën e sotme.

Ndërkohë, policia Kufitare apelon për qytetarët që duan të udhëtojnë në drejtim të Greqisë, që të mos vijojnë udhëtimin në drejtim të PKK Kapshticë për ditën e sotme./ Opinion.al

Pas