Kronikë

Pezullohen 18 leje drejtimi gjatë 24 orëve, vendosen mbi 40 gjoba


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:41 - 14/08/21 |
Opi Nion

Gjatë 24 orëve policia Rrugore ka pezulluar 18 leje drejtimi, me afat që varjojnë nga 1 muaj deri në 4 muaj.

32 gjoba janë vendosur për shpejtësi pa saksion për pezullim të lejes së drejtimit, 9 gjoba janë vendosur për shpejtësi  që varjonte nga 150 km/h deri në 170 km/h, duke paguar dyfishin e gjobës, pasi drejtuesit e automjeteve ishin rezident në një shtet tjetër, pra janë vendosur gjithësej 41 masa administrative për shpejtësi mbi normat e lejuara.

Gjatë ditës së sotme nga Drejtoria e Policisë̈ Rrugore në autostradën Vlorë-Levan, Levan- Vlorë dhe në BYPASS-in e Vlorës, janë konstatuar drejtues mjetesh që shpejtonin duke shkelur sinjalistikën rrugore, me shpejtësi që varjojnë nga 130 km/h deri në 177 km/h, shpejtësi që në fluksin e madh të mjeteve janë rrezik potencial për përfshirjen në ngjarje rrugore.

Pas