Sport

Pësoi atak kardiak gjatë stërvitjes, vdes në moshën 23-vjeçare futbollisti kroat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:58 - 25/12/21 |
Opi Nion

Futbollisti kroat Marin Cacic ka ndërruar jetë tragjikisht në moshën 23-vjeçare, pasi pësoi një atak kardiak gjatë stërvitjes.

Cacic humbi jetën tre ditë pasi u vendos në koma pas u rrëzua papritur gjatë një seance stërvitore me skuadrën e tij NK Nehaj Sinj.

Pasi u rrëzua gjatë seancës, ai u dërgua menjëherë në spital ku 23-vjeçari u diagnostikua me insuficiencë kardiake.

Më pas ai u vu në gjendje kome ndërsa mjekët luftuan për të shpëtuar jetën e të riut, megjithëse përpjekjet e tyre fatkeqësisht dështuan dhe Cacic u shpall i vdekur më 23 dhjetor.

Ka qenë klubi i tij që konfirmoi vdekjen në rrjetet sociale.

Pas