Life Style

Përse tërhiqen vajzat nga burrat e mëdhenj në moshë?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:29 - 10/11/19 |
el ida

Ata janë shumë më të pjekur

Një vajzë tërhiqet më shumë pas një mashkulli që tregon maturi. Prandaj, djemtë që janë një moshë me to janë shokë të mirë aventurash dhe gjërash të reja, por jo partnerë jete seriozë.

Ata dinë shumë gjëra

Older, smarter ose më të vjetër, më të zgjuar! Studimet kanë treguar se burrat në moshë janë shumë më inteligjentë se të rinjtë. Është afër mendsh që eksperienca jep frytet e saj.

Dinë çfarë duan

Burrat më të mëdhenj e kanë jetën më pak lëmsh se të tjerët dhe kjo përkthehet në qëndrueshmëri. Ata e dinë mirë çfarë duan, si e duan dhe si mund ta marrin. S’kanë kohë të tepërt për të bërë lojra!

Janë më të qëndrueshëm financiarisht

Gratë duan siguri financiare. Para se të krijojnë një familje, është në instiktin e tyre të shohin nëse burri i zgjedhur ka mjaftueshëm para dhe asete për t’u kujdesur për nevojat e saj dhe të fëmijëve.

Dinë si ta trajtojnë një grua

Gratë vlerësojnë gjithë eksperiencën e lidhjeve që një burrë ka patur. Kjo bën që ta trajtojnë edhe më mirë partneren e tyre.

Janë karizmatikë

Ky tipar nis që nga aparenca e tyre. Rrudhat që i krijohen në ballë kur drejtojnë shikimin tek ty, duken kaq seksi! Burrat më të mëdhenj kanë një mënyrë të veçantë prezantimi për veten dhe zakonisht gratë tërhiqen nga mënyra se si sillen, qeshin apo veprojnë./Opinion.al

Pas