Aktualitet

Përqafimi i Ramës me Kurtin, Abazi:S’ishte vëllazëror,grushti erdhi pas…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:02 - 11/06/21 |
Opi Nion

Kreu i ‘Vetëvendosjes’ në Shqipëri Boiken Abazi e  ka cilësuar përqafimin e Ramës me Albin Kurtin jo si vëllazëror, por si prej boksieri.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale Abazi thotë se grushti i Ramës erdhi menjëherë pas përqafimit, gjatë një interviste të dhënë për mediat serbe.

Sipas Boiken Abazit,  Rama ka goditur tashmë nisëm ne qeverisë Kurti për të paditur Serbinë për gjenocid në Kosovë.

“Përqafimi që Rama i bëri Kurtit nuk ishte i llojit vëllazëror. Ai ishte përqafim prej boksieri, edhe pse Kurti nuk kishte ardhur aspak për ndeshje me Ramën, por për koordinim kombëtar. Rama i dha, megjithatë, një përqafim prej atyre që boksieri bënë për të marrë pak frymë e për t’u shplodhur, para grushtit të radhës. Dhe grushti erdhi menjëherë pas “përqafimit”, në intervistën për “Euroneës Serbia”, ku Rama e goditi nismën e qeverisë Kurti për ta paditur Serbinë për gjenocid në Kosovë.”– shkruan Abazi në llogarinë e tij në “Facebook”.

 

Pas