Aktualitet

Përplasje në Parlament/ Argita Malltezi u pagua nga Beso i Taivanit?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:20 - 06/05/16 |
b.f

Taulant Balla ka marrë fjalën në Parlament dhe ka akuzuar Sali Berishën se vajza e tij Argita Malltezi ka përfituar 3 mijë euro në muaj nga biznesmeni Besnik Sulo (Beso i Taivanit) për vjet rresht. Në foltoren e parlamentit, Balla tha se Argita ka qenë konsulente ligjore e Besos. Berisha e mori fjalën direkt pas Ballës dhe i tha se “e bija ska pasur kontratë me Sulon”. Sipas tij e gjitha është mashtrim ndërsa hodhi një lum akuzash nga Ballës, si trafikant droge, mafioz, sekser në tendera.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas