Politikë

Përplasje në Kuvend/ Berisha mbaron kohën e fjalës, Flamur Noka i bërtet Felajt


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:00 - 11/04/22 |
Opi Nion

Një debat i fortë ka ndodhur mes Flamur Nokës dhe Ermonela Felajt në lidhje me heqjen e fjalës së Sali Berishës, duke iu drejtuar se “kush je ti që i heq fjalën, jepi kohën time”

Ndërkohë që Felaj tha se duhet të respektohet koha e gjithsecilit për të folur. Deputeti Noka është afruar tek foltorja, ku qëndronte ende Berisha, duke iu drejtuar Felajt se nuk po respektonte rregulloren.

Menjëherë ka ndërhyrë garda, ndërsa ajo i ka kujtuar procedurën duke i thënë se koha ka përfunduar.

“Nuk kam ndërmend të lejoj fjalë mbi atë që parashikon rregullorja, zoti Noka ju tërheq vëmendjen për gjuhën e papërshtatshme ndaj kryetares së Kuvendit, zini vend e mos flisni pa radhë, uluni”, tha Felaj.

Pas