Te Fundit

Përplasja në Kurbin, 7 të plagosur, rëndë vëllai i deputetitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:45 - 05/09/15 |
b.f

TIRANE- Shtate persona kanë mbetur të plagosur nga përplasja e mbrëmshme në qytetin e Lacit. Mjeku Agron Dogjani tha se nga 7 të plagosur  mbërritën pas mesnate në spitalin e Traumës. Sot (e shtune) tre prej tyre kanë dalë nga spitali pasi nuk kishin plagë të lehta. Ata janë Gjok, Francesk dhe Gjergj Cali.

Katër persona ndodhen aktualisht në Spitalin e Traumes, mes tyre vëllai i Armando Prengës, i cili është në gjendje të rëndë.  Forca të shumta te policise  kanë rrethuar spitalin e Traumës, aty ku ndodhen të plagosurit nga përleshja në Kurbin.

Te plagosur më rëndë

Eduart Prenga 37 vjec

Gazmir Jushi 29 vjec

Tom Cali 66 vjec

Nikoll Cali 53 vjec

Të plagosur lehtë

Gjok Cali 53 vjec

Francesk Cali 30 vjec

Gjergj Cali 55 vjec

 

 

polici spital trauma

Ne foto: Policia perpara spitalit te Traumes

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas