Aktualitet

Konflikti në Elbasan, Luca: Luçiano Boçi politikan rrugaç, më provokoi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:00 - 18/03/21 |
Opi Nion

Biznesmeni Gjergj Luca, ka reaguar pas incidentit që u regjistrua sot në një lokal në Labinot të Elbasanit, ku u konfliktua me kandidatin e PD-së, Luçiano Boçin.

Biznesmeni Luca ka thënë që Boçi ka qenë ai që e ka provokuar sherrin, teksa e ka cilësuar edhe si politikan rrugaç. Ndërkohë ai ka kërkuar që çështja të zbardhet. 

“Politikan që sillet si rrugaç nuk jam mësuar të njoh. Ky është rasti i parë. Isha duke u futur që të pija një kafe, ky ishte vetë i dytë, vetë i tretë mos gaboj, filloi duke më sharë, iu ktheva duke i thënë ça ke, pse më ngacmon, donte më çdo kusht të më ngacmonte.  Luçiano ka tentuar disa herë, në fakt, nxori në rrugë njerëzit duke thënë se kam bërë shkollën dyqan peshku dhe herën tjetër nxorri komshinjtë e mi më erdhën te dera, nuk i kam thënë kurrë asgjë duke menduar se e bën për politikë. Më provokoi, më shau dhe më e bukura është se më kanë grabitur telefonin, më ra telefoni në tokë dhe ma kanë marrë, nuk ma japin,  megjithatë uroj që kjo të zbardhet. I kanë kamerat dhe ta zbardhin.”- tha Luca.

Si kandidati për deputet dhe biznesmeni kanë bërë denoncimet e tyre në polici për ngjarjen./Opinion.al

Pas