Kronikë

Përplasja e bandave shqiptare në Athinë, zbulohen emrat e viktimaveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:21 - 03/07/22 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë zbardhur nga ngjarja e rëndë në Athinë, ku mbetën të vrarë tre shqiptarë dhe tre të tjerë u plagosën, 2 prej të cilëve policë.

Mësohet se një nga viktimat është identifikuar si Adil Tefa. Ai drejtonte makinën tip tip “Mercedes” dhe qëlloi personin me motoçikletë. Më pas babai i personit me motoçikletë qe ishte nga pas e qëlloi për vdekje Tefën.

Dy shtetasit e tjerë shqiptarë të vrarë mësohet se janë Jani T. dhe Gëzim A., rreth 30 vjeç, të dy me precedentë penale në fushën e narkotikëve.

Sipas mediave greke, në këtë ngjarje janë përplasur dy banda shqiptare që merren me shpërndarjen e lëndëve narkotike.

Pas