Aktualitet

Përplasi për vdekje 17-vjeçarin, “arrest shtëpie” për ish-kryebashkiakun e HimarësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:44 - 23/12/22 |
Opi Nion

Ka dalë para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë, ish-kryebashkiaku i Himarës Vasil Bollano.

Ai u arrestua pasi aksidentoi për vdekje një 17-vjeçar në Llogara.

Ndërkohë trupi gjykues ka vendosur për të masën e sigurisë “arrest shtëpie”.

Mësohet se shkak i arrestit në shtëpi ka qenë shëndeti jo i mirë i ish-kryebashkiakut Bollano.

Bollano qëndronte në spital, në një dhomë të survejuar nga policia, ndërsa u mor nga policia me pranga në duar dhe u çua sot para togave të zeza.

Pas