Kronikë

Përplasi për vdekje 10-vjeçaren në Bulqizë, arrestohet 32-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:22 - 19/04/21 |
Opi Nion

Është vënë në pranga ditën e sotme, shoferi që përplasi për vdekje një vajzë të mitur në Bulqizë.

Sipas policisë, 32-vjeçari me iniciale N.SH., kishte qenë në gjendje të dehur. Makina e tij ka humbur kontrollin dhe  ka aksidentuar për vdekje të miturën. E aksidentuar mbeti edhe një grua  57 vjeçe me inicialet Sh.Sh.,  e cila ndodhet në spitalin e Traumës.

“Nga Shërbimet e Policisë Rrugore, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit N.SH., 32 vjeç, pasi me  datë 18.04.2021,  në hyrje  të qytetit të Ri – Bulqizë,  duke drejtuar automjetin “Benz”, në gjendje të dehur,  ka  humbur kontrollin dhe ka aksidentuar me pasojë vdekjen një shtetase të mitur, si dhe ndodhet në spital për ndihmë mjekësore shtetasja Sh.Sh., 57 vjeçe”, thotë policia./Opinion.al

Pas