Bota

Përmirësohet situata në Itali, rënie drastike e numrit të viktimave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:17 - 26/04/20 |
Opi Nion

Situata e krijuar nga koronavisi në Itali po shkon drejt përmirësimit. Mësohet se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 260 persona.

Dita e sotme ka regjisturar dhe 2,324 raste të reja me koronavirus. Ndërkohë, nurmi total i viktimave ka arritur më 26,644 dhe i të infektuarve 197,675.

Persona aktual pozitiv me koronavirus janë 106,103. Kjo është një e dhënë negative sot pasi ka një rritje me 256 raste më shumë. Të shëruar në 24 orët e fundit janë 1,808 persona e nurmi i përgjithshëm i tyre ka arritur në 64,928.

Në repartet e terapisë intesive janë 93 pacientë më pak e numri i përgjithshëm i tyre ka zbritur më 2,009. Në strukturat spitalore numri ka zbritur me 161 pacientë më pak e nurmi aktual i tyre është sotë 21,372. Në Italia deri më sot janë kryer 1,757,659 tampone ndaj 1,210,639 personave./ Opinion.al

Pas