Kryesore

Përmbytjet nga reshjet, Bylykbashi: Durrësi nuk do ta harrojë barbarinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:12 - 13/10/20 |
Al Do

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar sërish përmbytje në Durrës duke i bërë një pjesë të rrugëve të pakalueshme për këmbësorët.

Lidhur me këtë situatë ka reaguar ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi.

Ai ka publikuar një video ku dëgjohet fjala e kryeministrit Rama gjatë fushatës së zgjedhjeve vendore të 2019.

Ajo që mbetet është puna dhe veprat dëgjohet të thotë Rama ndërkohë që pamjet tregojnë rrugët e përmbytura.

Bylykbashi bën përgjegjës për situatën ish-kryebashkiakun Vangjush Dako dhe shton se “durrsaket nuk do ta harrojnë qe Dakon dhe ata qe e pasojnë si kukulla i ka vene me dorën e tij pikërisht Edi Rama”.

Durresi nuk do ta harroje barbarine! Ajo qe mbetet eshte lumi i baltes qe mbulon prej vitesh rruget e Durresit sa here bie shi. Durrsaket do t’i ‎kujtojne me neveri “punen” dhe “veprat” e Partise Socialiste ne 20 vite qeverisje te qytetit, nga tetori i vitit 2000 deri me sot. Nuk kane si t’i harrojne vrragat qe barbaria e periudhes se Dakos la ne fytyren e qytetit. Por durrsaket nuk do ta harrojne qe Dakon dhe ata qe e pasojne si kukulla i ka vene me doren e tij pikerisht Edi Rama. Me 25 prill 2021 durrsaket do t’i bejne “rrespektet” e fundit me vote kryehajdutit qe qeveris vendin dhe bandes se tij qe grabit Durresin.”, shkruan Oerd Bylykbashi. /Opinion.al

Pas