Aktualitet

Përmbytjet në Librazhd, Balla: Po merren masat, e pakalueshme rruga…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:43 - 10/06/20 |
Opi Nion

Pas përmbytjeve të shkaktuara nga reshjet e shiut ditën e sotme në Librazhd, ka reaguar kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Balla shprehet se Shtabi i Emergjencave po merr masat për situatën.

Po ashtu, ai njofton se rruga Librazhd-Elbasan është e pakalueshme, për shkak të rrëshqitjes së gurëve dhe dheut.

“RESHJE TË MËDHA SHIU NË LIBRAZHD. SHTABI I EMERGJENCËS PO MERR MASAT. PËR MOMENTIN RRUGA KOMBËTARE LIBRAZHD-ELBASAN ËSHTË E PAKALUESHME PËR SHKAK TË RRËSHQITJEVE TË GURËVE DHE DHEUT”, shkruan Balla./ Opinion.al

Pas