Bota

Përmbytet Parisi, por këto foto të vitit 1910 tregojnë që nuk është hera e parë


               Publikuar në : 19:06 - 24/01/18 |
b.f

Lumi i Senës ka dalë nga shtrati duke përmbytur rrugët në Paris. Kjo është një ngjarje paksa e pazakontë, po jo e padëgjuar. Të martën niveli i ujit u rrit mbi 4 metra, e cila u konsiderua si niveli “portokalli” i urgjencës .

Megjithatë nuk është hera e parë që Sena del nga shtrati.në vitin 1910 niveli i ujit u rrit 8 metra, dhe parisienët leviznin me varka dhe hynin e dilnin nga dritaret. Kjo ngjarje u quajt përmbytja e madhe e Parisit./ opinion.al

Pas