Aktualitet

Përmbyset trajleri, bllokohet rruga Kavajë-Durrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:16 - 23/09/21 |
Opi Nion

Një trajler është përmbysur në aksin rrugor Kavajë-Durrës. Sipas policisë, fatmirësisht nuk pas pasur persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Sipas pojë e përmbysjes së trajnerit, është bllokuar lëvizja e mjeteve dhe për faktin se është i tonazhit të rëndë dhe për ta lëvizur nga rruga duhet kohë, Policia e Shtetit iu bën thirrje të gjithë drejtuesve të automjeteve që duan të qarkullojnë në drejtim të Tiranës, të përdorin rrugën Rrogozhinë –Elbasan-Tiranë ose rrugë dytësore alternative./ Opinion.al

Pas