Kronikë

Përleshje me armë mes krushqve në Kamëz , plagoset 43-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:48 - 29/05/19 |
el ida

Një konflikt familjar, mes dy krushqive ku u përdor dhe arma e zjarrit ndodhi ditën e sotme në Valias. Policia arriti të parandalojë përshkallëzimin e mëtejshëm të tij duke arrestuar në flagrancë disa persona, ndër të cilët 61-vjeçarin M.V.

Ai ushtroi dhunë fizike dhe plagosi lehtë me qytën e një pistolete, 43-vjeçarin N.D, vëllai i dhëndrit të tij, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Në flagrancë u arrestua edhe 40-vjeçari A.D., pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes në banesën e tyre.

U ndalua gjithashtu S.V., 63 vjeç, për veprën penale ”Plagosje e lehte me dashje” dhe 28-vjeçari SH.V., për veprat penale “Plagosja rëndë me dashje”, ”Armëmbajtje pa leje”.

Njëkohësisht janë shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e 4 personave, A.V., D.V., S.N. dhe N.D.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar një armë zjarri pistoletë me katër fishekë, ndërsa materialet proceduriale do t’i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësorë Tiranë për veprimet të metejshme./Opinion.al

 

 

 

Pas