Aktualitet

Përleshje e dhunshme në Australi mes anti-islamikëve dhe anti-racistëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:15 - 28/05/16 |
b.f

Njësi speciale të policisë në Australi është dashur të përdorin sprej për t’i ndarë qindra protestues rivalë pasi përleshjet shpërthyen ndërmjet grupeve anti-islamike dhe anti-raciste.

Sky News shkruan se qindra policë formuan një vijë në mes të dy grupeve, por nuk qenë në gjendje t’i ndajnë disa nga protestuesit, transmeton express.

Videot shfaqin disa protestues të maskuar duke përdorur flamuj australian për t’i sulmuar protestuesit rivalë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas