Bota

Përjashtimi nga play-off i Botërorit, Rusia tërheq padinë ndaj FIFA


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:43 - 05/04/22 |
Opi Nion

Rusia është tërhequr pas ankesës së bërë në CAS për sanksionet e vendosura nga FIFA dhe UEFA. Fillimisht ishte refuzuar kërkesa për pezullimin e sanksioneve, deri në vendimin përfundimtar të CAS.

Tashmë CAS ka njoftuar se Federata Ruse e Futbollit e ka tërhequr ankesën ndaj FIFA-s dhe Federatave të Futbollit të Polonisë, Suedisë deh Republikës Çeke.

Përjashtimi nga faza play-off e Botërorit 2022 ishte çështja dhe tani në Rusi janë dorëzuar dhe nuk do të ketë një betejë ligjore për këtë.

Pas