-U tha në Opinion

Përjashtimi i Berishës, Sejamini: Vendimin e marrin deputetët, jo kryetari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:03 - 13/09/21 |
el ida

Analisti Neritan Sejamini tha në emisionin “Opinion” se vendimi për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi i PD i përkiste deputetëve të kësaj force dhe jo kryetarit të saj.

Duke ju drejtuar deputetit Agron Gjekmarkaj, ai u shpreh: “Unë po të isha anëtar i grupit parlamentar do thoja: vendimi është i imi, jo yti! Vendimin e marrin deputetët jo kryetari i patisë. Keni problem ju nëse grupi nuk e voton deputetin për ta hequr? Juve sulmoni kryeministrin Rama për autokrat, si ndiheni ju të gjithë sot që kryetari Basha ka marr një vendim vetëm? Po bëjmë hipokrizi totale. Ja njohim vetes të drejtat dhe nuk ja njohim kundërshtarit”./Opinion.al

 

Pas