Kryesore

Përfundon takimi mes Escobar dhe Ramës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:06 - 09/12/21 |
Opi Nion

Ka përfunduar takimi mes zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA, Gabriel Escobar  dhe kryeministrit Edi Rama në ambientet e Kryeministrisë.

Takimi mes Ramës dhe Escobar  zgjati rreth një orë. Më herët  Escobar më herët u takua me ministren për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaccka dhe kryetarin e PD-së Lulzim Basha.

Këtë të fundit e ftoi për një vizitë në SHBA, ftesë e cila u pranua nga Basha. Në fokus të takimeve kanë qenë diskutimet për luftën kundër korrupsionit dhe forcimi i marrëdhënieve mes SHBA dhe Shqipërisë./Opinion.al

Pas