Kryesore

Përfundon takimi mes ambasadores së SHBA dhe Metës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:27 - 05/06/20 |
Opi Nion

Ka përfunduar takimi mes ambasadores amerikane Yuri Kim dhe  presidentit Ilir Meta. Takimi zgjati për rreth 1 orë e 30 minuta në ambientet e Presidencës.

Mësohet se fokusi i takimit ka qenë  Reforma Zgjedhore. Takimi i diplomates amerikane me Presidentin vjen pas negociatave të gjata me palët politike për kodin e ri zgjedhor, ku siç duket Kim do ta njohë Presidentin me përmbajtjen e draftit të hartuar që pret firmën e kryeopozitarit Lulzim Basha.

Më herët Presidenti i zhgënjyer nga qasja e të gjithë aktorëve politikë dhe diplomatikë që u zotuan se takimet me kryeministrin Rama, liderin e opozitës Basha dhe dy ambasadorët e SHBA e BE-së, do të bëhen vetëm me dëshmitarë.

Pas